GreenSeeker Mobil Ekin Sensörleri


Trimble GreenSeeker ekin sensörü çok amaçlı, son derecede kolay kullanımlı ekin sağlığını (vigor) ölçme amaçlı bir el ünitesidir. Bu ölçmeler sayesinde ekinlerin sağlıklı büyüyebilmesi için daha doğru sulama ve gübreleme kararları ile verim artışı sağlanabilmektedir.

Sadece ekinin biraz üzerinde tuşa basmakla anlık okumalar alabilir ve gübreleme ile ilgili hızlı kararlar alabilirsiniz.

Nasıl Çalışıyor:

Tetiğini basıldığında hem kırmızı hem de infrared ışını ekine gönderir ve ekinden geri reflekte olan ışınların miktarlarını ölçer.
Tetiğine sürekli basılı tutularak sürekli tarama ölçüsü yapılabilmektedir.
Sensör LCD ekranında NDVI okuması şeklinde 0.00-0.99 areasınde ölçü değerini gösterir.Okuma değerinin büyükdükçe, ekin sağlığı  da büyümekte demektir.
Akıllı telefonunuzu kullanarak (Android/ Iphone) ücretsiz Connected Farm App. ile GreenSeeker ile okunan değer ve ürün türüne göre uygulanması gereken gübreleme miktarını hesaplayın.

Green Seeker Handheld olarak iki Modeldir.Scout App. ile NDVI okumalarınızı girerek Nitrojen miktarını hesaplar. Aynı zamanda her okumanın koordinatını kaydeder. Her tür ekin için kullanılabilir. Bu uygulama ile tarla sınırlarınız haritalayabilir, tarla içindeki öenemli veya problemli yerleri nokta çizgi veya alansal olarak haritalayabilir, açıklamalar girebilirsinniz. gerekirse ilgili yere ait resim çekerek veriye entegre edebilirsiniz.
Fleet App. ile işletmenizdeki araçların konumlarını takip edebilirsiniz.